• PŁASKO I PRZESTRZENNIE

          • W tym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia projektowe z matematyki pt. „Płasko i przestrzennie” skierowane do uczniów klasy 3. Uczniowie mieli dzisiaj możliwość obserwować w jaki sposób powstają bryły przestrzenne takie jak: walec, stożek, kula lub połączenia tych brył. Do demonstracji tych brył użyto specjalnego sprzętu, który wprawiając w ruch figurę płaską zamieniał ją w bryłę obrotową. Część zajęć została poświęcona na pracę z geoplanem, a następnie wyszliśmy na plac szkolny i kontynuowaliśmy zajęcia w plenerze. Podczas pracy w grupach uczniowie mieli za zadanie zbudować olbrzymi sześcian(do którego wnętrza zmieścili się wszyscy członkowie grupy), następnie mieli na kostce brukowej za pomocą kolorowej kredy odwzorować wszystkie ściany zbudowanej bryły. Trzecioklasiści wspaniale się bawili na świeżym powietrzu, nie było problemu z obsługą i czytaniem otrzymanej instrukcji, zgodnie z którą powstały bryły. Dziękujemy fundacji mBanku za otrzymaną dotację, dzięki której zakupione zostały pomoce dydaktyczne, nagrody konkursowe oraz drobne upominki dla uczniów uczestniczących w zajęciach projektowych. Dziękuję uczniom klasy 3 za aktywny udział w zajęciach.

          • 𝑹𝒆𝒎𝒐𝒏𝒕 𝒊 𝒐𝒅𝒏𝒐𝒘𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆 𝒔𝒂𝒍𝒊 𝒍𝒆𝒌𝒄𝒚𝒋𝒏𝒆𝒋 𝒌𝒍𝒂𝒔𝒚 𝑰

          • 𝑹𝒆𝒎𝒐𝒏𝒕 𝒊 𝒐𝒅𝒏𝒐𝒘𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆 𝒔𝒂𝒍𝒊 𝒍𝒆𝒌𝒄𝒚𝒋𝒏𝒆𝒋 𝒌𝒍𝒂𝒔𝒚 𝑰

            Bardzo miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znów stała się piękniejsza. A to za sprawą wyremontowania i odnowienia klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej, w której na co dzień uczą się uczniowie klasy I. Już w czerwcu ubiegłego roku rodzice przyszłych pierwszaków zostali zapoznani z planami gruntownej modernizacji klasopracowni. Plany zmieniły się w rzeczywistość. Dzięki życzliwości tak wielu osób oraz zaangażowania naszej Pani Dyrektor oraz wychowawcy wyremontowano salę lekcyjną klasy I. Remont obejmował całkowite skucie i ponowne położenie na murach tynku, pomalowanie sufitu i ścian, wymianę podłogi, położenie nowej wykładziny. To wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców pierwszoklasistów, którzy stanęli na wysokości zadania i wsparli to przedsięwzięcie finansowo. Takiego wsparcia udzielili:

            𝐖𝐞𝐫𝐨𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐍𝐚𝐭𝐚𝐥𝐢𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐙𝐝𝐚𝐧𝐨𝐰𝐬𝐜𝐲, 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐚 𝐢 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐊𝐚𝐫𝐚𝐬𝐢𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐒𝐞𝐦𝐞𝐧𝐢𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐄𝐦𝐢𝐥𝐢𝐚 𝐢 𝐆𝐫𝐳𝐞𝐠𝐨𝐫𝐳 𝐌𝐚𝐥𝐞𝐬́𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐁𝐞𝐚𝐭𝐚 𝐢 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐑𝐨𝐬𝐢𝐧́𝐬𝐜𝐲.

            Oprócz pomocy rodziców mogliśmy liczyć również na wsparcie finansowe niezawodnego Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim. Tradycyjnie już Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski

            p. Krzysztof Adamowicz docenił nasze starania i także zabezpieczył oraz przekazał środki finansowe na tenże cel. Na tym nie koniec. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów klasy 1 i wychowawcy klasy udało się zorganizować kiermasze ciast oraz dodatkową składkę. Pozyskane fundusze przeznaczono na zakup i montaż rolet okiennych.

            Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią bardzo cieszą się z pięknie wyremontowanej sali lekcyjnej. Rozpoczęli nowy etap edukacyjny w nowo wyremontowanej klasie. Teraz nauka idzie jak z płatka, a najtrudniejsze łamigłówki stają się najprostszymi zadaniami, z rozwiązaniem których nie ma problemu.

            Jest nam niezmiernie miło, że w naszym lokalnym środowisku jest tak wiele osób, którym zależy, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy mogli uczyć się w tak dobrych i odpowiednich do tego warunkach.

            𝐁𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐜𝐨𝐦 𝐳𝐚 𝐨𝐤𝐚𝐳𝐚𝐧𝐚̨ 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜. 𝐃𝐚𝐥𝐢𝐬́𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐚𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐩𝐢𝐞̨𝐤𝐧𝐞 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐞𝐜𝐭𝐰𝐨, 𝐳̇𝐞 𝐰𝐚𝐫𝐭𝐨 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐜́. 𝐙𝐰ł𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚 𝐣𝐞𝐬́𝐥𝐢 𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢 𝐨 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢. 𝐀 𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐛𝐚𝐦𝐲 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐢𝐞𝐣 𝐣𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐚𝐟𝐢𝐦𝐲.

            „𝐵𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑤𝑖𝑒𝑟𝑧𝑒̨ 𝑤 𝑖𝑑𝑒𝑒̨ 𝑑𝑎𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑖 𝑤𝑠𝑝𝑖𝑒𝑟𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑗 𝑠𝑝𝑜ł𝑒𝑐𝑧𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑐𝑎ł𝑒𝑔𝑜 𝑠́𝑤𝑖𝑎𝑡𝑎. 𝑀𝑦𝑠́𝑙 𝑔𝑙𝑜𝑏𝑎𝑙𝑛𝑖𝑒, 𝑑𝑧𝑖𝑎ł𝑎𝑗 𝑙𝑜𝑘𝑎𝑙𝑛𝑖𝑒. 𝐽𝑒𝑠𝑡𝑒𝑚 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑘𝑜𝑛𝑎𝑛𝑦, 𝑧̇𝑒 𝑤𝑎𝑟𝑡𝑜𝑠́𝑐́ 𝑙𝑢𝑑𝑧𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑎 𝑚𝑜𝑧̇𝑒𝑚𝑦 𝑜𝑘𝑟𝑒𝑠́𝑙𝑖𝑐́ 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧 𝑤𝑝ł𝑦𝑤, 𝑗𝑎𝑘𝑖 𝑚𝑎 𝑛𝑎 𝑖𝑛𝑛𝑦𝑐ℎ.” [𝑆𝑡𝑒𝑣𝑒 𝑁𝑎𝑠ℎ]

          • „Hazard?

          • Dzisiaj nasi uczniowie klas 6-8 wzięli udział w ciekawym i pouczającym spotkaniu edukacyjnym pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, poprowadzonym przez Funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej: młodszego aspiranta Mariusza Wasilczuka i nadkomisarza Mariusza Trochimiuka. Znaczna część spotkania została poświęcona tematowi walki z hazardem. Uczniowie mieli możliwość dyskutowania i zadawania pytań.

            Mundurowi opowiedzieli również o zadaniach KAS oraz roli Służby Celno-Skarbowej w ochronie ginących gatunków zwierząt oraz przybliżyli specyfikę swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia dla przyrody niesie nielegalny handel okazami CITES oraz na co zwracać uwagę podczas zakupów pamiątek w egotycznych krajach. Taka wiedza na pewno przyda nam się podczas tegorocznego wyjazdu do Grecji w ramach programu Erasmus+.

          • Konstytucja 3 Maja

          • Dzisiaj, 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście, a zarazem nietypowo rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po krótkim przedstawieniu historii tych wydarzeń przez uczniów na tle flag nastąpił uroczysty przemarsz dzieci i młodzieży szkolnej wokół szkoły. Było przepięknie, wzruszająco i dostojnie. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ Erasmus+

          • Uwaga! Uwaga! Czas start...Słoneczna Grecja czeka...☀️

            Miło jest nam poinformować, że w ramach akredytacji w Programie Erasmus+ sektor ES, nasza szkoła będzie w tym roku realizować  projekt nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000116786

            Dzięki, któremu na mobilność zagraniczną do szkoły partnerskiej w Grecji będzie miało możliwość pojechać 25 naszych uczniów oraz 5 opiekunów. Planowana data mobilności to 03-14.06.2024r.

            • Dokumenty można składać w terminie od 18 kwietnia 2024r. od godziny 8.00, do 02 maja 2024r. do  godziny 15.00.
            • W tym czasie należy pobrać, wydrukować oraz uzupełnić dokumenty rekrutacyjne, a następnie złożyć je w sekretariacie szkoły.
            • Dokumenty do pobrania oraz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie szkoły https://sprogoznica.edupage.org/? w zakładce Erasmus/Dokumenty https://sprogoznica.edupage.org/a/dokumenty-2

            • Trzymamy za Was kciuki.😉👍 Na zgłoszenia czekamy w sekretariacie szkoły.

          • „PŁASKO I PRZESTRZENNIE”

          • Za nami już kolejne zajęcia projektowe z matematyki z użyciem pomocy dydaktycznych zakupionych z funduszy pozyskanych z mFundacji. Dzisiaj działaliśmy na płaszczyźnie i w przestrzeni. Na pierwszych zajęciach uczniowie konstruowali parkietaże przy użyciu zestawów Magiczne Mozaiki. Tematem przewodnim drugich zajęć było kształtowanie wyobraźni przestrzennej, do czego posłużyły nam zestawy- Gra cieni- gra w architekta i budowniczego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odtwarzali przedstawione wzory (cienie budowli ukazane na karcie w trzech rzutach) oraz tworzyli nowe według własnych pomysłów. Dzisiaj trzecioklasiści ćwiczyli koncentrację i wiarę we własne możliwości.

          • „PŁASKO I PRZESTRZENNIE”

          • „PŁASKO I PRZESTRZENNIE”

            Po raz kolejny uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach projektowych z matematyki „Płasko i przestrzennie”. Na zajęciach wykorzystano pomoce zakupione ze środków pozyskanych z mFundacji. Uczniowie pracowali z geoplanem ćwicząc umiejętność budowania prostokątów i kwadratów o różnych obwodach i polach. Mieli możliwość przyswojenia nowych pojęć matematycznych. Po kilku wspólnych ćwiczeniach uczniowie mogli użyć swojej wyobraźni i zbudować własny obrazek składający się z prostokątów i kwadratów, bądź też tworzyć różne wzory i kształty podane w instrukcji. Kolejne zajęcia były poświęcone geometrii przestrzennej, poznaliśmy nowe figury przestrzenne, a mianowicie prostopadłościan i sześcian. Trzecioklasiści z zapałem podjęli się zadania skonstruowania tych brył przy użyciu zestawów do budowy szkieletów brył. Następnym zadaniem do wykonania było odtwarzanie wzorów w przestrzeni przy użyciu klocków Architekt Nikitin (obraz figury w rzucie).

            mbank

          • AKCJA ŻONKILE

          • Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji "Żonkile 2024" upamiętniającej 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

            Pamiętajmy:

            19 kwietnia - papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu

            Niech Łączy Nas Pamięć!

          • Projekt Naukowy Polkanorski

          • Projekt Naukowy Polkanorski

            Już po raz drugi nasza szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie wzięliśmy udział w projekcie naukowym dotyczącym rozwoju językowego dzieci w wieku przedszkolnym. Badania pozwalają na opracowanie narzędzi diagnostycznych umożliwiających ocenę zasobu słownictwa dzieci.

            Dzięki współpracy nasza szkoła wzbogaciła się o nowe, wartościowe pozycje książkowe, które będą służyć dzieciom.

          • ROGOŹNICKIE PISANKI ZNANE W POWIECIE BIALSKIM I WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM!

          • ROGOŹNICKIE PISANKI ZNANE W POWIECIE BIALSKIM I WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM!

            Podwójnym sukcesem zakończył się udział uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy, w Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wyobraźnia ukryta w pisance” w Lublinie oraz X Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce . Powyższe konkursy zostały już na stałe wplecione w szkolny kanon tradycji wielkanocnych, który ma na celu zachęcenie uczniów do twórczego ozdabiania jajek. 32 uczniów ze szkoły podstawowej w Rogoźnicy wzięło udział w VI Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wyobraźnia ukryta w pisance”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs był objęty honorowym patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, jedynym w Polsce Muzeum Pisanki, które powstało z prywatnej kolekcji państwa Ireny Stasiewicz-Jasiukowej, profesor Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jerzego Jasiuka, wieloletniego dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie. Niemniej licznie wzięli również udział uczniowie w konkursach na palmę wielkanocną oraz pisankę wykonaną metodą tradycyjną i współczesną- w X Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce. Nasi uczniowie z klas: IV-VII pod opieką p. Małgorzaty Kuzaki i przedszkolaki pod opieką p. Renaty Samociuk i Ewy Michalczuk wykonali piękne prace, które były bardzo oryginalne, niezwykle pomysłowe i wykonane bardzo starannie, różnorodnymi technikami plastycznymi. Na tegoroczną edycję Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance” przysłano 537 prac z 72 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wśród zwycięzców konkursu dwóch uczniów naszej szkoły zostało laureatami: Aniela Saczuk z klasy IV, która uzyskała 90 pkt./90 oraz Michał Kuzaka z klasy V, który uzyskał 82 pkt./90. Podwójnym sukcesem zakończyły się również konkursy wielkanocne w Sosnówce. Dwóch uczniów naszej szkoły znalazło się na podium: Michał Kuzaka kl. V – I miejsce, Adrian Zacharuk kl. VII – III miejsce. Konkursy wielkanocne były nie tylko okazją do zabawy i twórczej ekspresji, ale także sposobem na podtrzymanie tradycji i okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz celebrowania kreatywności. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!

          • PISANKI ROGOŹNICKIE ZNANE W POWIECIE BIALSKIM

          • PISANKI ROGOŹNICKIE ZNANE W POWIECIE BIALSKIM

            Podwójnym sukcesem uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy zakończył się X Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce. Do konkursu przystąpiło 9 osób. Jury przyznało uczniom naszej szkoły I i III miejsce w kategorii: pisanka współczesna. Michał Kuzaka kl. V – I miejsce, Adrian Zacharuk kl. VII – III miejsce. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do konkursu wykazali się dużą pomysłowością i znajomością różnych technik dekoracji pisanek. Nie zabrakło też tych wykonanych ze sznureczka bawełnianego, skorupek, tasiemek i tradycyjnych drapanek. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Małgorzata Kuzaka. Uczestnikom i Laureatom serdecznie gratulujemy!

          • Kolejny sukces naszego ucznia- II miejsce w powiecie

          • Kolejny sukces naszego ucznia- II miejsce w powiecie

            W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” zorganizowane przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Białej Podlaskiej. Turniej wiedzy pożarniczej składał się z części pisemnej i ustnej. Naszą szkołą reprezentował Maciej Kieczka z kl. 4, który popisał się bardzo ogromną wiedzą i zajął II miejsce. Gratulujemy! Uczestnicy turnieju mogli również zapoznać się z pracą strażaka, sprzętem strażackim oraz mieli możliwość uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jeszcze raz gratulujemy! BRAWO!

          • Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych!!!

          • Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych!!!

            W dniu 21 marca 2024 r. chętni uczniowie klasy 8 z wychowawczynią p. Dorotą Charczuk wzięli udział w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

            Celem było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzanie pomieszczeń, jakimi dysponuje placówka oraz skorzystanie z proponowanych atrakcji, których było naprawdę sporo.

            Po wystąpieniu Dyrektora Szkoły, młodzież odwiedziła klasy, gdzie pokazywano poszczególne kierunki kształcenia. Wszystkie prezentowały się pomysłowo. Ósmoklasiści brali udział w konkursach z nagrodami oraz w różnorodnych zajęciach interaktywnych. Dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek.

            Po czym uczestnicy zostali zaproszeni przez Szkolne Koło Teatralne do kina „Sława” na spektakl „Wokulski to wariat”, na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa. Aktorzy grali wyśmienicie, przedstawienie było wspaniałe.

            Życzymy właściwego wyboru dalszej drogi edukacyjnej!

          • Dzień Osób z Zespołem Downa

          • „Mam niesamowite oczy, zaraźliwy uśmiech i zawsze wyczuję kiedy potrzebujesz się przytulić. Mam także Zespół Downa, który jest częścią mnie, ale mnie nie definiuje!”

            21 marca to wyjątkowy dzień. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Osób z Zespołem Downa. To zespół cech, które są wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21 w komórkach ciała. W każdej komórce ciała powinno znajdować się 46 chromosomów, w przypadku zespołu Downa zamiast pary (dwóch) chromosomów 21. występują trzy.

            Dzisiaj cała społeczność szkolna w tym także dzieci z oddziałów przedszkolnych aktywnie włączyły się w obchody tego dnia. O tym święcie przypomina nam Kalendarz Świąt Wyjątkowych znajdujący się w salach lekcyjnych naszej szkoły. Solidaryzując się z tymi osobami założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. W klasach odbyły się zajęcia tematyczne uwrażliwiające uczniów na potrzeby osób z Zespołem Downa. Uczniowie obejrzeli filmik , który powstał na podstawie opowiadania o skarpetce Fredzi poznającej świat. Zadaniem uczniów było pokolorowanie skarpetek, ale za pomocą odpowiedniego klucza- wg rozpoznanych części mowy, antonimów, synonimów. Oprócz tego dzieci z Zerówki ćwicząc koncentrację uwagi połączyły na kartkach skarpetki w pary i odnalazły te, które nie mają pary. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna przygotowana przez naszą panią psycholog Agnieszkę Krasuską. Znalazły się na niej kolorowe skarpetki nie do pary przygotowane przez naszych uczniów. Wierzymy, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie będą na co dzień dostrzegać potrzeby osób wyjątkowych takich jak np. osoby z Zespołem Downa. Zależy nam, aby odnaleźli w sobie odwagę, by pomóc takiej osobie i nie mieli obaw przed nawiązaniem z nią kontaktu. Obchody tego dnia to tylko mały krok, ale jakże ważny, bo prowadzący do dużego dobra. Nad całością czuwała p. Marta Sawczuk- pedagog specjalny.

          • ZAJĘCIA MATEMATYCZNE PT. „PŁASKO I PRZESTRZENNIE”

          • ZAJĘCIA MATEMATYCZNE PT. „PŁASKO I PRZESTRZENNIE”

            Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia projektowe poświęcone figurom płaskim, a konkretnie prostokątowi. Uczniowie klasy 3 mieli do wykonania nie lada zadanie, a mianowicie mieli stworzyć dzieło składające się z samych prostokątów. Do wykonania swoich prac uczniowie używali przyrządów geometrycznych, starali się tak wykonać swoją pracę, aby nie zawierała innych figur (kształtów) tylko prostokąty. Po dwóch godzinach pracy powstały piękne dzieła, wytwory pracy w parach lub indywidualnej. W ramach projektu zaplanowano konkurs pt.: ”Prostokątowe dzieło sztuki”, w którym wezmą udział prace naszych dzieci wykonane na zajęciach. Po rozstrzygnięciu konkursu na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

            mBank