• PŁASKO I PRZESTRZENNIE

• W tym tygodniu odbyły się ostatnie zajęcia projektowe z matematyki pt. „Płasko i przestrzennie” skierowane do uczniów klasy 3. Uczniowie mieli dzisiaj możliwość obserwować w jaki sposób powstają bryły przestrzenne takie jak: walec, stożek, kula lub połączenia tych brył. Do demonstracji tych brył użyto specjalnego sprzętu, który wprawiając w ruch figurę płaską zamieniał ją w bryłę obrotową. Część zajęć została poświęcona na pracę z geoplanem, a następnie wyszliśmy na plac szkolny i kontynuowaliśmy zajęcia w plenerze. Podczas pracy w grupach uczniowie mieli za zadanie zbudować olbrzymi sześcian(do którego wnętrza zmieścili się wszyscy członkowie grupy), następnie mieli na kostce brukowej za pomocą kolorowej kredy odwzorować wszystkie ściany zbudowanej bryły. Trzecioklasiści wspaniale się bawili na świeżym powietrzu, nie było problemu z obsługą i czytaniem otrzymanej instrukcji, zgodnie z którą powstały bryły. Dziękujemy fundacji mBanku za otrzymaną dotację, dzięki której zakupione zostały pomoce dydaktyczne, nagrody konkursowe oraz drobne upominki dla uczniów uczestniczących w zajęciach projektowych. Dziękuję uczniom klasy 3 za aktywny udział w zajęciach.

• 𝑹𝒆𝒎𝒐𝒏𝒕 𝒊 𝒐𝒅𝒏𝒐𝒘𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆 𝒔𝒂𝒍𝒊 𝒍𝒆𝒌𝒄𝒚𝒋𝒏𝒆𝒋 𝒌𝒍𝒂𝒔𝒚 𝑰

Bardzo miło jest nam poinformować, że nasza szkoła znów stała się piękniejsza. A to za sprawą wyremontowania i odnowienia klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej, w której na co dzień uczą się uczniowie klasy I. Już w czerwcu ubiegłego roku rodzice przyszłych pierwszaków zostali zapoznani z planami gruntownej modernizacji klasopracowni. Plany zmieniły się w rzeczywistość. Dzięki życzliwości tak wielu osób oraz zaangażowania naszej Pani Dyrektor oraz wychowawcy wyremontowano salę lekcyjną klasy I. Remont obejmował całkowite skucie i ponowne położenie na murach tynku, pomalowanie sufitu i ścian, wymianę podłogi, położenie nowej wykładziny. To wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców pierwszoklasistów, którzy stanęli na wysokości zadania i wsparli to przedsięwzięcie finansowo. Takiego wsparcia udzielili:

𝐖𝐞𝐫𝐨𝐧𝐢𝐤𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐍𝐚𝐭𝐚𝐥𝐢𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐙𝐝𝐚𝐧𝐨𝐰𝐬𝐜𝐲, 𝐌𝐚𝐫𝐭𝐚 𝐢 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳 𝐊𝐚𝐫𝐚𝐬𝐢𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐢 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐒𝐞𝐦𝐞𝐧𝐢𝐮𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐄𝐦𝐢𝐥𝐢𝐚 𝐢 𝐆𝐫𝐳𝐞𝐠𝐨𝐫𝐳 𝐌𝐚𝐥𝐞𝐬́𝐤𝐢𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳𝐨𝐰𝐢𝐞, 𝐁𝐞𝐚𝐭𝐚 𝐢 𝐑𝐨𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐑𝐨𝐬𝐢𝐧́𝐬𝐜𝐲.

Oprócz pomocy rodziców mogliśmy liczyć również na wsparcie finansowe niezawodnego Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim. Tradycyjnie już Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski

p. Krzysztof Adamowicz docenił nasze starania i także zabezpieczył oraz przekazał środki finansowe na tenże cel. Na tym nie koniec. Dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów klasy 1 i wychowawcy klasy udało się zorganizować kiermasze ciast oraz dodatkową składkę. Pozyskane fundusze przeznaczono na zakup i montaż rolet okiennych.

Uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią bardzo cieszą się z pięknie wyremontowanej sali lekcyjnej. Rozpoczęli nowy etap edukacyjny w nowo wyremontowanej klasie. Teraz nauka idzie jak z płatka, a najtrudniejsze łamigłówki stają się najprostszymi zadaniami, z rozwiązaniem których nie ma problemu.

Jest nam niezmiernie miło, że w naszym lokalnym środowisku jest tak wiele osób, którym zależy, aby uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy mogli uczyć się w tak dobrych i odpowiednich do tego warunkach.

𝐁𝐚𝐫𝐝𝐳𝐨 𝐬𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐝𝐚𝐫𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐜𝐨𝐦 𝐳𝐚 𝐨𝐤𝐚𝐳𝐚𝐧𝐚̨ 𝐩𝐨𝐦𝐨𝐜. 𝐃𝐚𝐥𝐢𝐬́𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐚𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐨 𝐩𝐢𝐞̨𝐤𝐧𝐞 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐞𝐜𝐭𝐰𝐨, 𝐳̇𝐞 𝐰𝐚𝐫𝐭𝐨 𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚𝐜́. 𝐙𝐰ł𝐚𝐬𝐳𝐜𝐳𝐚 𝐣𝐞𝐬́𝐥𝐢 𝐜𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢 𝐨 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢. 𝐀 𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐛𝐚𝐦𝐲 𝐧𝐚𝐣𝐥𝐞𝐩𝐢𝐞𝐣 𝐣𝐚𝐤 𝐩𝐨𝐭𝐫𝐚𝐟𝐢𝐦𝐲.

„𝐵𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑤𝑖𝑒𝑟𝑧𝑒̨ 𝑤 𝑖𝑑𝑒𝑒̨ 𝑑𝑎𝑤𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑖 𝑤𝑠𝑝𝑖𝑒𝑟𝑎𝑛𝑖𝑎 𝑠𝑤𝑜𝑗𝑒𝑗 𝑠𝑝𝑜ł𝑒𝑐𝑧𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑐𝑎ł𝑒𝑔𝑜 𝑠́𝑤𝑖𝑎𝑡𝑎. 𝑀𝑦𝑠́𝑙 𝑔𝑙𝑜𝑏𝑎𝑙𝑛𝑖𝑒, 𝑑𝑧𝑖𝑎ł𝑎𝑗 𝑙𝑜𝑘𝑎𝑙𝑛𝑖𝑒. 𝐽𝑒𝑠𝑡𝑒𝑚 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑘𝑜𝑛𝑎𝑛𝑦, 𝑧̇𝑒 𝑤𝑎𝑟𝑡𝑜𝑠́𝑐́ 𝑙𝑢𝑑𝑧𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑎 𝑚𝑜𝑧̇𝑒𝑚𝑦 𝑜𝑘𝑟𝑒𝑠́𝑙𝑖𝑐́ 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧 𝑤𝑝ł𝑦𝑤, 𝑗𝑎𝑘𝑖 𝑚𝑎 𝑛𝑎 𝑖𝑛𝑛𝑦𝑐ℎ.” [𝑆𝑡𝑒𝑣𝑒 𝑁𝑎𝑠ℎ]

• „Hazard?

• Dzisiaj nasi uczniowie klas 6-8 wzięli udział w ciekawym i pouczającym spotkaniu edukacyjnym pt. „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, poprowadzonym przez Funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej: młodszego aspiranta Mariusza Wasilczuka i nadkomisarza Mariusza Trochimiuka. Znaczna część spotkania została poświęcona tematowi walki z hazardem. Uczniowie mieli możliwość dyskutowania i zadawania pytań.

Mundurowi opowiedzieli również o zadaniach KAS oraz roli Służby Celno-Skarbowej w ochronie ginących gatunków zwierząt oraz przybliżyli specyfikę swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jakie zagrożenia dla przyrody niesie nielegalny handel okazami CITES oraz na co zwracać uwagę podczas zakupów pamiątek w egotycznych krajach. Taka wiedza na pewno przyda nam się podczas tegorocznego wyjazdu do Grecji w ramach programu Erasmus+.

• Konstytucja 3 Maja

• Dzisiaj, 30 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście, a zarazem nietypowo rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Po krótkim przedstawieniu historii tych wydarzeń przez uczniów na tle flag nastąpił uroczysty przemarsz dzieci i młodzieży szkolnej wokół szkoły. Było przepięknie, wzruszająco i dostojnie. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu, która na długo pozostanie w naszej pamięci.