W dniu dzisiejszym grupy przedszkolne pojechały do Międzyrzeca Podlaskiego na spektakl teatralny pt. "Przygody Rumcajsa". 🚌🚌🚌
- 20
Warsztaty robienia Palm Wielkanocnych
Wczoraj odbyły się warsztaty robienia Palm Wielkanocnych.
Organizatorem warsztatów byłap. Małgorzata Kuzaka.16
Informacja!
Informacja dotycząca pracy szkoły podczas egzaminów gimnazjalnych!
10 kwietnia pracuje cała Szkoła Podstawowa, klasy I-VIII oraz oddziały przedszkolne.
11 i 12 kwietnia (czwartek i piątek) pracują tylko oddziały przedszkolne.
Informacja dotycząca pracy szkoły podczas egzaminów ósmoklasisty.
15 - 17 kwietnia uczy się tylko oddział gimnazjalny (klasa 3A) oraz oddziały przedszkolne.
Kolejny sukces w VI Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce
Już po raz kolejny sukcesem zakończył się udział uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy w VI Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych, który odbył się 07.03.2019r. w Szkole Podstawowej w Sosnówce. Honorowy Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego. Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wójt Gminy Sosnówka i Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce oraz Szkoła Podstawowa w Sosnówce. Na zaproszenie organizatorów imprezy przybyło wielu gości: starosta bialski, radni powiatowi, wójtowie gmin powiatu bialskiego, a także dyrektorzy szkół z terenu powiatu bialskiego oraz sponsorzy.
Do VI Powiatowego Przeglądu Tradycji Wielkanocnych przystąpiło 30 uczniów reprezentujących naszą szkołę. Podczas przeglądu odbył się konkurs palm, pisanek i stołu wielkanocnego w kategoriach: indywidualnej i grupowej. Nasza szkoła wzięła udział kategoriach: pisanka tradycyjna i pisanka współczesna. Jury przyznało uczniowi kl. VII Pawłowi Jaroszukowi II nagrodę w kategorii: pisanka współczesna. Zwycięska pisanka była wykonana na formie styropianowej i wyklejona ziarnami.
Wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, którzy przystąpili do konkursu wykazali się dużą pomysłowością i znajomością różnych technik dekoracji pisanek. Nie zabrakło też tych wykonanych z owocostanów olchy czarnej, sznureczka bawełnianego i jutowego, quillingu. Tegoroczny sukces nie był pierwszym w kategorii palm i pisanek wielkanocnych. W roku szkolnym 2017/2018 zdobyliśmy I miejsce.
W roku szkolnym 2016/2017 w Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych – zdobyliśmy I i II miejsce, w roku szkolnym 2015/2016 – I i III miejsce a w 2014/2015r. – III miejsce. Świadczy to o wysokim poziomie prac naszych uczniów oraz o znajomości różnorodnych technik zdobienia. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Małgorzata Kuzaka.Podczas trwania przeglądu można było zakupić wielkanocny drobiazg na kiermaszu, skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych oraz uczestniczyć we wspólnym śpiewaniu pieśni wielkopostnych z zespołami ludowymi.
1
Sukces w Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wyobraźnia ukryta w pisance” w Lublinie
Dnia 5 kwietnia 2019r. nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym „Wyobraźnia ukryta w pisance” – II edycja organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs był objęty honorowym patronatem Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, jedynym w Polsce Muzeum Pisanki, które powstało z prywatnej kolekcji państwa Ireny Stasiewicz-Jasiukowej, profesor Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jerzego Jasiuka, wieloletniego dyrektora Muzeum Techniki w Warszawie oraz pod honorowym patronatem Muzeum Pisanki w Ciechanowcu, którego opiekunem merytorycznym był p. Wojciech Bogucki.
Celem konkursu była aktywność twórcza dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. Nasi uczniowie z klas „0” - VIII oraz IIIA gimnazjum pod opieką p. Małgorzaty Kuzaki
i p. Anny Matwiejuk wzięli udział w konkursie. Na tegoroczną edycję Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego “Wyobraźnia ukryta w pisance” przysłano 267 prac z 43 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były piękne, starannie wykonane, oryginalne, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi, niezwykle pomysłowe. Nasi uczniowie wiedli prym wśród zwycięzców konkursu i zajęli czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:Kategoria wiekowa 4-9 lat
III miejsce ex aequo
Szymon Golec kl. I
Alicja Tymoszuk kl. „0”Kategoria wiekowa 10-16 lat
I miejsce - Jolanta Jaroszuk kl. III gimnazjum
II miejsce- Bartosz Matejek kl. VII
III miejsce Julia Wojtczuk kl. VIIBardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej. Dziękujemy także Rodzicom, którzy motywowali swoje dzieci do wykonania tych wspaniałych prac.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!9
Cieszymy się bardzo, że nasze dwie uczennice z klasy IV Amelia Koślacz i Amelia Siejko oraz uczennica z klasy VI Karolina Siłuch otrzymały wyróżnienia w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej: „Everybody can sing”. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Dołdze. Gratulujemy wszystkim artystom, a przede wszystkim naszej uczennicy z klasy VI Karolinie Sajna za super występ.
KONKURS Wiedzy o Niepełnosprawności - lokalny
Nowe osiągnięcie w naszej szkole:
Kacper Siluk: II, klasa V
Konkurencja: KONKURS Wiedzy o Niepełnosprawności
Okręg: lokalny
Sukces naszego ucznia Kacpra Siluka z klasy VI w Gminnym Konkursie "Wiedzy o Niepełnosprawności" w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Misiach.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole.
28
Zapraszamy do udziału dzieci z klas 0 - III i klasy IV a rodziców do pomocy!🐣🐣🐣👇🌼🌸
Kolejny sukces w tenisie stołowym!
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Memoriale Leszka Dulskiego w Tenisie Stołowym pod Patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Szkołę reprezentowali: Natalia Iwaniuk kl. IIIA - gimnazjum, Justyna Matejek kl. VIII, Mateusz Wawryniuk i Paweł Jaroszuk kl. VII. Opiekę na uczniami sprawowała p. Anna Matwiejuk. W ogólnej punktacji czołowe miejsca zajęli chłopcy tj: Mateusz Wawryniuk II miejsce i Paweł Jaroszuk III miejsce. Natomiast dziewczęta też nieźle się spisały i zajęły IV i V miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!.
2
"ZAWODOWY STRZAŁ W 10! - wybierz swoją przyszłość"
„Autyzm- wystarczy zrozumieć”
Podobnie jak rok temu nasza szkoła solidaryzuje się z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. W tym roku organizujemy Szkolny Tydzień Autyzmu p.h. „Autyzm- wystarczy zrozumieć”. 🚹🚹🚹W ciągu tego tygodnia zaplanowaliśmy wiele ciekawych działań takich jak np. obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, szkolny kiermasz ciasta, zajęcia edukacyjne i wiele, wiele innych.Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco. 📢
WAKACJE 2019 - Turnusy rehabilitacyjne KRUS
Informacja wraz z wnioskiem do pobrania znajdują się w zakładce UCZNIOWIE/RODZICE
Szkolny Klub Wolontariusza
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolny Klub Wolontariusza.
22
Nauka jest fajna-eksperymenty naukowe w klasie 2
- 5
Światowy Dzień Wody
Dnia 22 marca po raz pierwszy w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Wody. Akcję przygotowali oraz przeprowadzili przedstawiciele SU wraz z opiekunem p. Anną Matwiejuk. Święto to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Tegoroczne hasło Światowego Dnia Wody 2019 to „ Leaving no one behind” (w luźnym tłumaczeniu – „Dostęp do wody dla wszystkich”). Wiąże się ono z tym, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej i nie ma zapewnionych odpowiednich warunków sanitarnych. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć krótki film pt: „Światowy dzień wody”, który podkreślał, że woda to zdrowie i życie. Brak czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych prowadzi do śmierci 3,5 mln ludzi, a przede wszystkim dzieci, gdyż są najsłabsze. Po filmie uczniowie pracowali w grupach, gdzie mieli za zadanie napisać: Jak można zaoszczędzić wodę?. W klasie IV i VI został przedstawiony komiks pt: „Oszczędzaj wodę-kropla do kropli”. Samorząd Uczniowski przygotował również kolorowanki dla najmłodszych dzieci pt: „Z Wisły do Wisły-podróże z Kropelkiem”. Natomiast na przerwie SU malował wszystkim buzie w kropelki. Ponadto p. Małgorzata Kuzaka wcieliła się w rolę Prof. Kropelki i zawładnęła całym laboratorium. Wykorzystując wodę i inne znane dzieciom produkty prezentowała kl. IV i V różnorodne doświadczenia, zadziwiając obserwatorów efektami prowadzonych eksperymentów. Między innymi tworzyła burzę w szklance wody, tęczę na talerzu, gwiazdę z wykałaczek, lampa Alladyna, łódź podwodna itp. Przebijali wykałaczkami słoik wypełniony wodą. Pokazali, jak woda ułatwia czytanie. Tworzyli piękne, podwodne „krajobrazy” wykorzystując barwniki. Doświadczenia te stały się dla wielu uczniów inspiracją do poszukiwań, pobudziły ciekawość i postawę odkrywcy. Do akcji włączyli się również: wolontariat, oddziały przedszkolne i nauczyciele. W oddziale przedszkolnym „0” p. Ewa Michalczuk przygotowała dla dzieci m.in.: układanie czystego strumienia, piosenkę „Kap, kap, kap”, a z kropelek dzieci układały hasło: „woda - skarb bezcenny”. Nie zabrakło również puszczania baniek mydlanych. Grupa 3-latków pod opieką p. Moniki Kasperskiej i p. Luizy Saczuk przygotowały wiele zadań dla maluszków. Między innymi: śpiewały piosenkę pt. „Do czego służy woda?”, wysłuchały opowiadania pt: „Na tropie Kropelka” czytanego przez Natalię Sawczuk z Samorządu Uczniowskiego. Jednak to co najbardziej podobało się maluchom, to wspólne malowanie akwarium. Dzieci namalowały swoje ulubione morskie zwierzaki i roślinność podwodną. Odpowiadały na pytania : Co jest w tej wodzie ? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!. Dzieci brały również udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów). Szkolny Klub Wolontariusza z p. Marta Sawczuk i p. Dorotą Charczuk wraz z uczniami Moniką Osiejuk, Oliwią Marciniuk i Kacprem Lewczukiem także włączyli się w akcję i przygotowali dla klas I-III wiele atrakcji na ten dzień. Między innymi: przeprowadzili zajęcia edukacyjne w kl. I-III, zagadki nt: wody, przeczytali jaki wpływ ma picie wody na nasz organizm i dlaczego warto pić wodę. Na koniec zachęcali do oszczędzania wody. Był też „aktywny korytarz” na którym dzieci mogły porzucać, pobiegać i poskakać. Odwiedziły też grupę 3-latków, z którymi dzieci bardzo chętnie się bawiły. Wszyscy uczniowie w nagrodę za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymali niebieskie noski ufundowane przez Fundację Dr Clown. W tym dniu było wiele zadań, atrakcji i pomysłów, aby pokazać dzieciom: Jak możemy oszczędzać wodę? Jak również uświadomić jak ważne znaczenie ma woda dla życia i zdrowia ludzi oraz jak pomóc dzieciom z krajów ubogich jak Afryka! Na zakończenie akcji cała szkoła dostała wodę od Samorządu Uczniowskiego.
62
Akcja "Baranek Wielkanocny"
W niedzielę 24 marca 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas w Rogoźnicy zaangażowali się w akcję "Baranek Wielkanocny". Sprzedawali oni "Baranki Wielkanocne" przy parafialnym kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Maniach. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc ludziom chorym i starszym.
Jałmużna Wielkopostna 2019 r.
W Środę Popielcową (6 marca) Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy przystąpiła do zbiórki „Jałmużna Wielkopostna 2019”. Cel tegorocznej zbiórki „Dar Juniora dla Seniora" to pomoc w leczeniu Stanisława Szymani (lat 68), który choruje na raka prostaty. To były piłkarz MKS Podlasie, sportowiec, sympatyk biegania i nordic walking. Szefował bialskim oddziałem Poczty Polskiej i angażował się w różne akcje charytatywne inicjowane przez żonę. Chciałby móc dalej to robić, ale na drodze stanęła poważna choroba. Leczenie nowotworu prostaty jest niezwykle kosztowne, a NFZ go nie refunduje. W naszej szkole każdy może włączyć się w akcję „Dar Juniora dla Seniora”, gdyż uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w każdą środę i w czwartki zbierają pieniądze dla Pana Stanisława, a jest to zarówno nasza jałmużna wielkopostna.
Wiosna, wiosna...🎼 ach to Ty 🌸🧚♀️🦋🐛🐝🐌🐞🐜🦎🦟☘️🍀
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosna, wiosna...🎼 ach to Ty 🌸🧚♀️🦋🐛🐝🐌🐞🐜🦎🦟☘️🍀.
31
Pierwszy Dzień Wiosny w grupie "Biedronki"
W czwartek 21 marca najmłodsze przedszkolaki z grupy „Biedronki „ wraz z paniami Moniką Kasperską i Luizą Saczuk świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od wizyty Pani Dyrektor Doroty Herda , która rozmawiała z dziećmi na temat tradycji związanych z pożegnaniem zimy. Następnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Wiośnie ; dzieci recytowały ulubiony wiersz pt. „Witaj wiosno” Jana Brzechwy. Jednak najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Na spacerze spotkaliśmy klasę II , która również wybrała się na przechadzkę w poszukiwaniu wiosny. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie , a następnie pożegnaliśmy zimę według tradycji. Jesteśmy pewni , że nasze starania sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.
1
Archiwum Aktualności